W 2006 roku Michael Stepien został zastrzelony w drodze powrotnej z pracy. Nie przeszkodziło mu to, aby w pewnym sensie uczestniczyć w weselu swojej córki, Jeni. Zaprosiła ona na swój najważniejszy dzień w życiu mężczyznę, któremu przeszczepiono serce jej tragicznie zmarłego ojca.

72-leni Arthur Thomas odprowadza do ołtarza Jeni Stepien.

Kliknij i zobacz więcej!

121 277
656   25
Spośród 18 tysięcy nadesłanych z całego świata prac, National Geographic jak co roku starannie wybrało i zaprezentowało zwycięzców. Wybrane fotografie obejmują szeroki zakres tematów z czterech głównych kategorii: Portrety, Krajobrazy, Duch miejsca i Ulotne momenty. Każdy fotograf pokazuje własne postrzeganie piękna i kultury z całego świata.

#1. I miejsce: The Independence Day (Dzień Niepodległości)

Jak powstają olimpijskie medale

40 560
185   14
Na Igrzyskach w Brazylii sportowcy będą walczyć o 918 medali. Zostały one pieczołowicie zaprojektowane i każdy z nich został starannie wykonany. Jak przebiega taki proces?

#1.

Wbrew swojej nazwie złoty medal nie jest wykonany ze złota, a w 92,5% ze srebra. Jedynie 1% jego wagi (wg przepisów minimum 6 g) to czyste złoto. Jeden złoty medal z Rio wart jest 600 dolarów, gdyby był wykonany z czystego złota, kosztowałby 25 000 dolarów.

Srebro użyte do wytworzenia medalu za drugie miejsce musi być próby 925–1000, a koszt jego produkcji nie przekracza 300 dolarów.

Medal brązowy wykonany jest ze stopu miedzi, cyny i cynku. Jego produkcja kosztuje zaledwie kilka dolarów.